Kredituak

Egitasmoaren ideia eta garapena: Xabier Erkizia
Zuzendaritza taldea: Xabier Erkizia, Luca Rullo, Iñigo Telletxea, Mikel R. Nieto, Asier Gogortza, Myriam Ayçaguer, Stéphane Garin, Aintzane Erkizia, Oier Iruretagoiena
Web programazioa: Luca Rullo (2015-), Xavier Balderas (2009-2015), Enrike Hurtado (2005-2008),

Kolaboratzaileak (grabazio egileak, 430):

1ºRP3A
3UA
3 urteko umeak
9CDR www.9cdr.tk
Irati A, Haizea, Ane eta Jone Z (T2)
M.J. Acordagoicoechea
Ramon Agesta
Aitor Agiriano
Txomin Agirre (1864-1920)
Beñat Agirrezabalaga
Aitor Aguirre
Antton Aguirre Sorondo
H. Aiala
Ainize
Myriam Aizager
Alaitz Ajuria
anderZuek
Anize
Antton
Xabier Antxia
Itsaso Alberdi
Haritz Albisua
Irati Aldasoro
Iratxe Alonso
Juan Álvarez de Colmenar (1659-1733)
Toribio Alzaga (1861-1941)
Amamami
Anize Amestoy
Naiara Anchustegui
Iñigo de Andia
Aitor Andola Urdangarin
Francisco Apalategui Igarzabal (1867-1948)
Teodoro Arana (1858-1945)
José Antonio Arana Martija (1931-2011)
Iker Aranberri
Ane Aranburu
Jon Aranburu
Leire Aranburu
Ion Aranzabe
Telesforo de Aranzadi (1860-1945)
Mikel Arce www.mikelarce.com
Marta Ardiaca http://soundcloud.com/mardiaca
Xabier Arenaza
Uxue Arizkorreta
J. de Arkotxa
Arrankudiagako haurrak
Jon Arranz
Edurne Arrazola
Pablo Arregi
Emeterio Arrese (1869-1954)
Aimar Arriola
Joxe Austin Arrieta Ugartetxea
Joxe Manuel Arriola
Lorea Arrizabalaga
Xabi Arrizabalaga
Amaia Arruti
Jon Ander Artaza
Artegia
Aurelio Arteta (1879-1940)
Fernando Artola Sagarzazu (1910-1983)
Rafael Artola Sagarzazu
Rosario Artola (1869-1950)
Asier, Xabat, Bittor eta Iker
Francisco Astorbe
Marie Catherine d’Aulnoy (1650-1705)
Iradia Avilés
Axari-Beltx
Iradia Avilés
Resurrección Maria Azkue (1854-1951)
Jose Azpiroz (1840-1919)
Julene Azumendi Ajuria
Ander Azurza
Jon Bagues
Xavier Balderas
Federico Baraibar (1851-1918)
Jose Migel Barandiaran (1889-1991)
Jean Barbier (1875-1931)
Luis de Barroeta
Basanabasa
Basaja
Miren Bayona
Pío Baroja (1872-1956)
Hermi Basalo www.escoitar.org
Ugutz Basauri Gamboa
Katharine Lee Bates (1859-1929)
Gustavo Adolfo Bécquer (1836-1870)
Marc Behrens marcbehrens.com
Asier Beitia
Maider Beitia
Asier Beldarrain
Aimar Bengoa
Aitor Bengoetxea
Iñigo Benito Molinero
Beñat
Aingeru Berguices
Carlos Bernaldo de Quiros
Berria.eus
Igor Berrios
Emma Bertiz
Josu Bilbao Ugalde
Thierry Biscary -Ttirritt
Leire Borrachero
A. Bravo y Tudela
Ikerne Bravo
Blas Bueno y Vizcaíno
Ebaristo Bustintza
br1
Manuel Calurano www.madridsoundscape.org
Campaners www.campaners.com
Arturo Campion (1854-1937)
Andoni Campos Morey
Javi Carnicero Urra
Julio Caro Baroja (1914-1995)
Laure Carrier
Leonardo del Castillo
Jose Ramon Castro (1896-1977)
Juan Antonio Castro Izaguirre
Nagore Castro
J.W. Clayton
Diego Colino
Edu Comelles www.educomelles.com/
John Spencer Cooper (1787-1875)
Beltzane Crespo Iturregi
Cristina (Why not Fundazioa)
Encarna Cuberos
Aita Samuele Cultrera
Janire D
Daniel
Paloma Dans
Yannick Dauby / yannickdauby.net
Zaloa Diaz de Lezana Pastor
Ignacio Díaz de Olano (1860-1935)
David
David C
David Duyos
Garazi Eizagirre
Irati Elorriaga
Felix Enciso Castrillón (1780-1840)
Endika (Why not Fundazioa)
Eñaut
Julen Eraña
Jon Ercilla
Eusebio Erkiaga (1912-1993)
Aintzane Erkizia
Laia Erkizia
Xabier Erkizia / ertza.net
Nagore Erostarbe
Xabier Eskisabel
Inazio Escudero
Maider Esnaola
José Luis Espejo
Jean Etcharren
Amaia Etxebarria
Mikel Etxeberria
Oier Etxeberria
Karmelo Etxegarai (1865-1925)
Euskadi irratia / www.eitb.com
Aiala Exposito
Josu Extramiana
Ezmugak
Mikel Fernandez
Xabier Fernandez
Ángel Fernández de los Ríos (1821-1880)
Aniol Fernàndez i Macau
Frederick Augustus Fischer
Iraitz Gabilondo
Esti Galdona
Ianire Galindez
Gotzon Garate (1934 – 2008)
Txesus Garate / seriesnegras.org
Garazi, Ander, Estitxu eta Eider
Estibaliz Garcia
Miguel A. Garcia / xedh.org
Oihane Garcia
Don Joseph Garcia de Cot
Stéphane Garin http://0sound.tumblr.com/
Ramon Garigagoitia
Juan Garmendia Larrañaga
(1926-2015)
F. Gascue (1848-1920)
Tomas Gerrikagoitia Urionaguena “Beesi” (1909-1997)
Juan Gil www.escoitar.org/_Juan-Gil,3_
George Robert Gleig (1796-1888)
Asier Gogortza / ertza.net
Ibai Gogortza
Haizea Goicoechea
Sabino de Goicoechea “Argos” (1829-1901)
Iñaki Goikoetxea Arrufat
Carlos Gómez  / sonoscop.net
Eneko Gomez
David González (Ketari)
Goretti
Pablo de Gorosabel (1803-1868)
Endika Gorospe
Nino G. Gualdoni
Jaione Guerra
Juan Carlos de Guerra (1860-1941)
Aitor Guerrero
Mikel Gurpegui
Arantza Gutierrez
Haritz, Ibon eta Irati Martinez
Héctor
Jose Ignacio Herce
Eduardo Hernando
Amaia Herran
Fermin Herran (1852-1908)
Maitena Herran
HH 3 urteko umeak
HHko 5 urteko umeak
Josu Hidalgo
Hipólito
Huts.egin / hutsegin.wordpress.com
Lorena Ibañez
Ibarguen – Cachopin
Igor
Iker
Iker (Why not Fundazioa)
Manex Imaz
Paxkal Indo
Henry David Inglis (1795-1835)
Olatz Inza
Ramon Inzagarai (1878-1947)
Enrique Irabien Larrañaga
Jose Maria Iraburu (1899-1983)
Biktoriano Iraola (1841-1919)
Joseba Irazoki
Luis Iriondo Aurtenetxea
Oier Iruretagoiena
Isabel
Arantxa Iturbe
Beñat Iturria
Ivan & Pablo
Koldo Izagirre
Irene Izaguirre
Edorta Izarzugaza
Jon, Jon eta Guillermo Alonso
Jone eta Olatz
Josu
Juan Ignacio Iztueta (1767-1845)
Julen eta Jenni
June
i.k.
Nader Koochaki
Kalei Kale
Kepman
Xabier Labaka
Juan Laglancé
Alfredo Laffite (1854-1934)
Pierre de Lancre (1553-1631)
Lander (Why not Fundazioa)
Manuel Larramendi (1690-1766)
Janire Larrañaga
Manuel Lasarte (1927-2012)
Arthur Lasenby Liberty (1843-1917)
Gorka Lazkano
Ainhoa Lazkoz
Olatz Legarda
Ane Letamendia
Oihane Lezeta
Marcello Liberato
Xabier Lizardi (1896-1933)
Chiu Longina / escoitar.org
Unai Lopez
Pierre Loti (1850-1923)
Adrián de Loyarte (1882-1962)
Jose Manuel Lujanbio “Txirrita” (1860-1936)
Catherine Luro
Garazi Madinabeitia
Markel Madinabeitia
Irene de Madrazo
Maite eta Gorka
Elisa Mandiola
Asier Manzisidor
Marga
David Mariezkurrena
Markel
Marta
Martin
Aurelio Martinez / transformaaudio.com
J.L. Martinez
Veronica Martinez
Joaquín Mazas (1787-1865)
Garbiñe Melero
Beñat Mendisco
Inés Menéndez
Panpi Mercapide
Garazi Merino
Julen Miranda
Miren, Oier & Itxasne
Eneritz Mitxelena
Juan Jose Moguel (1781-1849)
Mondraberri / mondraberri.com
Juan Montoto Ugarte
Vicente de Monzón y Lardizabal (1860-1913)
Gorka Moreno
Julen Moreno
Serapio Mugika (1854-1941)
Manuel Munoa (19??-1947)
Rafael Murga ta Mugartegi (1827-1876)
Vladimir Nabokov (1899-1977)
Noemi Navas
Nerea, Xabi, Oihane eta Maite Araquistain
Noemi
Garazi Nogueiras
Amaia O.
Joseba Oiz
Okondo eskola
Balentin Olaizola
Haritz Olaizola
Eneko Ordoñez
Joaquín de Ordoñez (17??-1769)
Nikolas Ormaetxea “Orixe” (1888-1961)
P.S. Ormond
Ainhoa Osoro
Arantza Otaduy – Iraganeko oinatzak
Miguel Otaegi
Paula & comp.
Ima Paralux
Alberto Pecharromán
José Luis Pellicer (1842-1901)
Pello
Aitor Perez
Arkaitz Perez
Guruzne Perez
Maialen Perez Mendizabal
Hubert Pernot
Leyre Perrino
Anton Pommier
Laurentx Pommier
Carlos Bernaldo de Quiros
Weronika Razna
Raquel Recio
Iñaki Rekalde
Izara Rivas
Marko Rivas
Ana Cecilia Rodriguez
Ibon Rodriguez www.ibonrg.net
Miguel Rodríguez Ferrer (1815-1889)
Mikel R. Nieto www.mikelnieto.blogspot.com
L. Roisin
José Roure (1864-1909)
Ruben, Jaime, Ireber, Alberto & Jorge
Ainara Rubio
Unai Ruiz de Viñaspre
Luca Rullo http://lrullo.b.acs.li/
Josu Saez de Lubiano
Saioa
Iñigo Salaberria
Iurre Salaberria
Jose Mª Salaverria (1873-1940)
Jon Salvador Martinez
David Sanchez
Luz M. Sanchez www.luzmariasanchez.com
Xabier Sanchez
Carmen San Esteban
Nora Santiago
Leire Santisteban
Alberto Sanz
Anjel Sarasua
Gaël Segalen http://ihearu.org
Egoitz Solaberrieta
Jurgi Sologaistua
Alexander Somerville (1811-1885)
Joanes Segurola
Laurita Siles www.lauritasiles.com
José Silguero Iriázabal
Marcelino Soroa (1848-1902)
George L Steer (1909-1944)
T2 taldea
TEA
Jose Ignacio Tellechea Idigoras (1928-2008)
Iñigo Telletxea www.ertza.net
Mikel Telletxea Gago
N.L. Thieblin “Azamat-Batuk”
Mariano de la Torre
Ezequiel Torrecilla
Rudolf Trebitsch (1876-1918)
Tzesne www.seriesnegras.org
Iker Ullibarri
Miguel de Unamuno (1864-1936)
Iosu Unzurrunzaga
Alazne Urdangarin
Amaia Uriarte
Maitane Uribesalgo
Oier Urrutia
Amaia Urzain
Uxue eta Irati
Victor Hugo (1802-1885)
Judit V.
Sandra Valbuena
Rinus Van Alebeek www.zeromoon.com/rinus
Durán Vázquez myspace.com/durnvzquez
Fabio Vázquez Higueras
Veronica Vázquez
Haizea Vega
Eduardo Velasco López Cano (1853-1920)
Iñaki Velasko
Daniel Velez
Pierre Vissler “Vivi”
Willhem Von Humboldt (1767-1835)
Willhem Von Lüdemann (1796-1863)
Henry Wilkinson
Charles W. Wood
Yolanda (Why not Fundazioa)
Jone Zabala
Ione Zabalegi
Maria Jesus Zabalo
Ivan Zapata
Nikolas Zendoia
Jan Ziarnko (1575-1626)
Lide Zubiaga
Gorka Zubizarreta
Irati Zumalde
Mary Zurbano
Nicanor Zuricalday (1845-1919)
Leire Zurutuza

Audiolab | Soinumapa | HOTS! irratia

Laguntzaileak:
arteleku-logo-300x57

OHARRA: Soinumapa.net irabazi asmorik gabeko ikerketa eta dibulgazio egitasmoa da. Bertan agertzen diren edukien egiletza ezagutzeko eta adierazteko ahalegin guztiak egin dira. Edozein akats topatuz gero, mesedez jakinarazi diguzu eta lehen bait lehen zuzenduko dugu.